facebook

kominki gazowe

Oferta » Kominki » kominki gazowe

Kominki gazowe łączą w sobie piękno naturalnego ognia jak i wygodę użytkowania. Najważniejsze zalety to:

  • Piękno naturalnego ognia - kominki gazowe to połączenie piękna naturalnego płomienia i wygody użytkowania. Dzięki odpowiedniej konstrukcji palnika i specjalnym elementom wyłożenia paleniska, ogień w kominkach gazowych do złudzenia przypomina ogień tradycyjnego paleniska na drewno. Kominki elektryczne czy biokominki próbują jedynie nieudolnie naśladować ten efekt.

  • Wygoda obsługi - nie musimy martwić się o gromadzenie zapasów drewna, wynoszenie popiołu i sadzy, czyszczenie zakopconej szyby i zabrudzonych sadzą ścian. O tych urokach kominka wiedzą aż nadto dobrze użytkownicy tradycyjnych palenisk na drewno. Kominki gazowe uruchamiamy i obsługujemy za pomocą pilota. Mogą również pracować w trybie automatycznym włączając się i wyłączając zależnie od temperatury pomieszczenia.

  • Bezpieczeństwo użytkowania - dzięki automatycznej kontroli procesu spalania kominek gazowy zapewnia dużo większe bezpieczeństwo użytkowania, niż kominek opalany drewnem lub biokominek. Nie ma niebezpieczeństwa wypadnięcia z paleniska płonących polan. Nie ma też ryzyka zapalenia się sadzy w kominie. Dzięki tak wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa kominki gazowe - w przeciwieństwie do kominków na paliwa stałe - są dopuszczone do stosowania w pomieszczeniach użyteczności publicznej (restauracje, hotele, biura obsługi klienta).

  • Szeroki wybór modeli - w naszej ofercie znajduje się kilkadziesiąt modeli kominków: z przeszkleniem płaskim, narożnym, panoramicznym (trójstronnym), wyspowym oraz vis-a-vis. Mogą być zasilane zarówno gazem ziemnym jak i LPG.

  • Czyste spalanie - kominki gazowe nie podlegają planowanym w Polsce ograniczeniom na użytkowanie kominków opalanych drewnem w dużych aglomeracjach miejskich