facebook

biokominki

Oferta » Kominki » biokominki

Ogień od zawsze jednoczył ludzi, zapewniał ciepło i przyjazny klimat we wnętrzu. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na montaż kominka w domu czy mieszkaniu. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest zakup biokominka.

Biokominek to rodzaj kominka, w którym tradycyjne paliwo, czyli drewno bądź brykiet, zastąpiono biopaliwem w postaci płynnej lub żelowej. Te urządzenia nie wymagają podłączenia do komina, nie emitują szkodliwych dla zdrowia substancji, nie wytwarzają popiołu, który wymaga regularnego usuwania a w dodatku można je zamontować lub ustawić praktycznie w dowolnym miejscu.

Chociaż biokominki pełnią głównie funkcję dekoracyjną, plącący się w nich ogień emituje do otoczenia ciepło. Nawet urządzenie o niewielkiej mocy może ogrzewać powietrze we wnętrzu, w którym się znajduje. Jednak nie może być traktowany jako główne źródło ciepła w mieszkaniu czy domu. Przeciętnie biokominek ma moc grzewczą około 3 kW – dla porównania moc standardowego grzejnika pokojowego wynosi 2 kW. Ponadto biopaliwo, którym jest zasilany biokominek cechuje wysoka kaloryczność. W zależności od regulacji płomieni ognia i pojemności zbiornika na biopaliwo, przy jednorazowym jego napełnieniu ogień w biokominku może się palić od 2 do 9 godzin.

W swojej ofercie posiadamy m.in. biokominki firm: